V petek 15.marca, smo v kulturnem domu v Vipavi s prireditvijo Tečem skozi čas obeležili 25-letnico delovanja Dijaškega doma Škofijske gimnazije Vipava.
Prireditev je potekala kot prikaz življenja v dijaškem domu in njegove rasti skozi 25 let.

Tovrstna praznovanja so primerna priložnost, tako za spomine, kot tudi čestitke. Kako je leta v dijaškem domu doživljal kot duhovni vodja in profesor, je spregovoril slavnostni govornik, Ivan Albreht, ki življenje v dijaškem domu vidi kot dodano vrednost; “V dijaškem domu se mlad človek neprestano srečuje s sovrstniki, uči se vživljati v drugega. Od sošolcev prejema povratne informacije o svojem vedenju. V taki skupnosti je treba sodelovati in si med seboj pomagati. Tako se izognemo individualizmu, ki je rak rana sedanje presite potrošniške družbe. Vsak dan se lahko učimo, kako ustrezno in sproti reševati medsebojne nesporazume” (celoten govor).